Haber

Published on Eylül 13th, 2017 | by Kuzey Ormanları Savunması

0

Evrensel ekoloji muhabiri Kemal Özer’in gözaltı süresi bir hafta daha uzatıldı

(Evrensel – 13 Eylül 2017)

4 Eylül’de gözaltına alınan Evrensel Dersim muhabiri Kemal Özer’in gözaltı süresi bir hafta daha uzatıldı.

4 Eylül’de gözaltına alınan Dersim Muhabirimiz ve Doğa Fotoğrafçısı Kemal Özer’in gözaltı süresi bir hafta daha uzatıldı. Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında Özer ‘örgüt üyeliği’ suçlaması ile gözaltına alınmıştı.

Kemal Özer, 4 Eylül akşamı Ovacık-Tunceli yolundaki arama noktasında durdurularak gözaltına alınmış ve Tunceli Emniyet Müdürlüğüne götürülmüştü. “Örgüt üyeliği” suçlaması yöneltilen Özer’in gözaltı süresi 7 olarak belirlenmişti.

Daha önce, yaptığı çevre haberleri nedeniyle tehdit edilen Kemal Özer’in gözaltına alınmasına Dersimliler ve yaşam savunucuları ve sendikalar başta olmak üzere çok geniş bir kesimden tepki yağmıştı. Özer’in gözaltına alınmasına tepki gösteren kurumların Türkiye Gazeteciler Sendikası, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Kuzey Ormanları Savunması, Dersim Ekoloji Mecli, SES Dersim Şubesi ve nicelerine ek olarak en son 6 milyon işçiyi temsil eden İngiltere Sendikalar Konfederasyonu (TUC) da eklendi. Sendikacılar Kemal Özer’in ve tutuklu yazarımız Yusuf Karataş’ın derhal serbest bırakılması çağrısı yaptı.

 

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑